Jak Spowolnić Odrost Włosów? – 3 Domowe Sposoby depilacji

Stosując różne metody depilacji lub golenia głównym problemem jest szybkie odrastanie włosów co sprawia, że wpadamy w nieskończony ciąg tych samych monotonnych czynności.

Przedstawiam Wam domowe sposoby depilacji jak również metody spowolnienia odrastania włosków.

Kurkuma z solą- krem do usuwania owłosienia

Biorąc pod uwagę fakt, że kurkuma ma naukowo potwierdzone działanie niszczące wobec włosów można z powodzeniem wykorzystywać ją do spowolnienia ich odrastania. W Indiach, rozwiązanie to jest stosowane od dawna. Połączenie tego składnika z solą potęguje jego działanie.Jak spowolnić odrastanie włosków

Aby stworzyć taki preparat należy zmielić świeżą kurkumę z solą aż utworzy gęstą pastę. Należy ją dokładnie wetrzeć w skórę a następnie po kilku minutach zmyć. Stosowanie tego zabiegu pozwoli spowolnić odrost włosów.

Pasta cukrowa do depilacji

Depilacja cukrowa to metoda podobna do woskowej. Wszystkie składniki są łatwo dostępne w każdej kuchni, co sprawia, że staje się ona wygodna ale i również skuteczna.Depilacja woskiem

Wyciśnij sok z połowy cytryny, wymieszaj go z 1/4 szklanki miodu i 1 szklanką cukru w małej misce albo rondelku. Następnie podgrzej mieszaninę w mikrofali lub na kuchence do wrzenia. Pozwól jej lekko wystygnąć (tak aby nie parzyła ale była wciąż gorąca) po czym rozprowadź ją w wybranym miejscu ciała. Przyłóż kawałek tkaniny do nałożonego kremu i zostaw na 30 sekund.

Po tym czasie oderwij gwałtownie materiał razem z włosami.

Ta metoda może wydawać się bolesna i niekomfortowa, jednak jej skuteczność jest potwierdzona i może zastąpić depilację woskiem.

Mięta- czyli jak ograniczyć nadmierne owłosienie

Zgodnie z odkryciem tureckiej grupy Mehmet Numan Tamer, mięta posiada właściwości hamujące wzrost włosów. W doświadczeniu udowodniono, że roślina ta obniża u kobiet ilość androgenów – męskich hormonów powodujących porost włosów a zwiększa poziom hormonów żeńskich.krem do usuwania owłosienia

Co ciekawe badani nie mieli skórnego kontaktu z miętą ale przyjmowali ją w postaci wywaru.

Dlatego jeśli zmagasz się z problemami dotyczącymi szybkiego odrastania włosów, lub posiadasz nadmierne owłosienie, z pewnością warto umieścić w diecie herbatę z dodatkiem świeżej mięty lub nawet czysto parzonego wywaru z tej rośliny.

Jak uzyskać efekt od razu?Krem do depilacji

Jeśli szukasz szybkiego i mniej pracochłonnego rozwiązania, zajrzyj do Recenzji Kremu Revitol – skutecznego kremu do depilacji i hamowania odrostu włosów.

Pozwala on dokładnie wydepilować włosy z dowolnego miejsca na ciele bezboleśnie i komfortowo, oraz spowolnić ich odrastanie.

(